Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czy szybki rozwód jest możliwy?

Nerwy, stres, formalności to dla wielu pierwsze skojarzenia gdy decydują się na rozwód, jednak rzeczywistość wcale nie musi tak wyglądać! Porozumienie, dobrze przygotowany pozew i wsparcie merytoryczne to podstawa szybkiego i skutecznego postępowania rozwodowego.

Kiedy sąd orzeknie o rozwodzie?

Mimo wielu postulatów nadal jedynym sposobem na formalne zakończenie związku małżeńskiego jest przeprowadzenie sprawy rozwodowej. Sąd orzeknie o rozwodzie w sytuacji gdy pomiędzy małżonkami nastąpi zupełny i trwały rozkład pożycia, co oznacza ustanie więzi uczuciowej, gospodarczej i fizycznej. Orzekając o rozwodzie sąd bierze z urzędu pod uwagę, czy w jego konsekwencji nie ucierpi dobro małoletnich dzieci.

Rozwód bez orzekania o winie jako sposób na szybki rozwód

Rozwód może nastąpić bez orzekania o winie lub z orzeczeniem o winie za rozpad małżeństwa jednego lub obojga małżonków. Zdecydowanie szybszym postępowaniem jest postępowanie bez orzekania o winie, jednak niesie to za sobą pewne konsekwencje.

W przypadku zgody dwóch stron na rozwód w pierwszej kolejności warto spisać odpowiednie porozumienie przy pomocy prawnika. Porozumienie pozwoli przedstawić sądowi, że pomiędzy stronami jest zgoda zarówno co do rozwodu, jego formy, a także losu i sposobu opieki nad małoletnimi dziećmi.

Szybki rozwód bez rozprawy!

Porozumienie i dobrze przygotowany pozew rozwodowy to czynniki, które znacznie wpływają na skrócenie postępowania. Co więcej, w takiej sytuacji jest możliwe orzeczenie rozwodu bez wizyty w sądzie, nawet tej online!

Kluczem do sukcesu jest dobrze uargumentowany wniosek o przeprowadzenie sprawy na posiedzeniu niejawnym. W przypadku jego uwzględnienia przez sąd całe postępowanie może się odbyć poprzez wymianę pism, a Państwo unikniecie konieczności udziału w rozprawie, co wiąże się z oszczędnością czasu, nerwów i pieniędzy! Taki wyrok będzie miał takie same skutki jak wyrok wydany

Czy mogę szybko się rozwieść?

Decydując się na tego typu rozwiązanie, warto najpierw skorzystać z porady prawnej profesjonalisty. Adwokat czy radca prawny posiadający doświadczenie w tego typu sprawach, realnie oceni czy w tym konkretnym przypadku orzeczenie rozwodu na posiedzeniu niejawnym będzie możliwe. W razie potrzeby stworzy również wspólne porozumienie.

W przypadku pytań i wątpliwości zachęcam do kontaktu!

Dodaj komentarz